Dua Lipa do të jetë në Tiranë më 10 gusht, në një koncert të hapur për publikun në sheshin “Nënë Tereza”. Njoftimin e ka dhënë vet këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, nëpërmjet një postimi në llogarinë e saj në “Instagram”.

“Jam shumë e lumtur të lajmëroj që do të shtoj një tjetër datë në kohën e qëndrimit në tokën mëmë, në Prishtinë, pasi do të qëndroj edhe në Tiranë më 10 gusht për një shfaqje. Jam gati dhe shpresoj që edhe ju jeni gjithashtu gati”, ka shkruar këngëtarja përkrah fotos që lajmëron koncertin e mbrëmjes së 10 gushtit.

Dua është kujdesur që përshëndetjen e fundit ta bëjë në gjuhën shqipe, “Shihemi së shpejti Tirana”, shkruan ajo.

Ky koncert vjen nën kujdesin e Bashkisë së Tiranës. Kreu i saj Erion Veliaj ka zgjedhur po median sociale për të shpërndarë lajmin e koncertit. “Do ta mbyllim vitin tonë të parë në bashki me Dua Lipën në Tiranë. Shihemi të gjithë më 10 gusht te sheshi ‘Nënë Tereza’, në një koncert të hapur e falas për të gjithë!”, shkruan Veliaj në llogarinë e tij në “Facebook”.