24 Janar
EVENTE
Film

Në finalen epike të “Vrapuesi i Labirintit”, Tomasi drejton grupin e tij të Lirishtasve në misionin final dhe më të rrezikshëm. Për të shpëtuar shokët, ata duhet të depërtojnë në legjendarin “Qyteti i Fundit”, një labirint i kontrolluar nga WCKD që mund të rezultojë më vdekjeprurësi nga të gjithë labirintet. Kush del gjallë do të marrë...

Janar 24, 2018
5 Janar
EVENTE

  Teatri Kombëtar Eksperimental “Kujtim spahivogli” në bashkëpunim me Ambasadën Franceze në Tiranë sjellin komedinë “Boeing Boeing”. Një komedi e bujshme, në venat e së cilës rrjedh gjak si ai i komedive të Shekspirit me incidente të hareshme dhe ngatërrim identitetesh, Boing Boing paraqet aventurat dashurore të beqarit francez Bernard me stjuardesat e tij bukuroshe. Tri stjuardesa,...

Janar 5, 2018
4 Janar
EVENTE

Venue Club ka historikun e tij per evenimentet dhe koncertet nder vite , sivjet me administrimin e ri do te jete me performanca Live, Orkestra dhe kengetare qe kane performuar kudo. Cdo te premte dhe te shtune, Venue Live kthehet ne feste me kengetaren e mirenjohur Aurela Gace. 5 (E premte) 23:00 - 6 (E shtunë) 04:00 Cel : +355 67 333 6661 Adresa : Rruga Sadik Petrela

Janar 4, 2018
6 Shtator
EVENTE

Përse biznesi juaj duhet të jetë që sot në Google Maps? Nëse biznesi juaj nuk është i dukshëm në Google Maps, atëherë shanset janë që ju jeni duke humbur klientë. Sot, klientët potencialë kanë më shumë gjasa t’ju gjejnë nëpërmjet motorit të kërkimit të Google, sesa të kërkojnë në listën e tyre të kontakteve. Google Maps...

Shtator 6, 2017
3 Gusht
EVENTE
NEON PARTY

It's coming.. new concept @ MAI TAI summer club ???????? NEON PARTY ???? E premte, 04 gusht | sounds by Johnny Dj

Gusht 3, 2017
31 Korrik
EVENTE
Folie Terrace ftuar speciale Kida

Folie Terrace ftuar speciale Kida kengetarja super e talentuar nga Kosova ,perfomon per publikun shqipetar tek Folie Terrace. Date 4 Gushte .

Korrik 31, 2017
26 Korrik
EVENTE
SUPER MBREMJE

Ktete te shtune 29.07.2017 te ftuar special tashme edhe KAOS . Nje mbremje e gjate do jete , rezervoni . Adresa : Rruga Elbasanit Tel :066 300 3333

Korrik 26, 2017
25 Korrik
EVENTE
Super feste nga kater te rinj .

  Sunset e tutje – Kete te enjte me 4 miq te Rooftopit dy goca dhe dy cuna te apasionuar te muzikes bashkekohore kerkojme te sjellim nje atmosfere feste vere mes miqsh e te njohurish… Amer Vilma Genti Gjergji   27 (E enjte) 20:00 - 28 (E premte) 01:00 Rruga Ibrahim Rugova, Sky Tower Organizoi :Rooftop_Xvi Tel: 069 206 4217

Korrik 25, 2017
21 Korrik
EVENTE
Kryeqyteti shqiptar, mes gjurmëve të kulturës otomane dhe qendrës së Europës, plagëve të diktaturës dhe hovit të ri elektronik

Një nga mënyrat për të mbërritur shpejt në zemrën e një qyteti është të bësh një vizitë në tregun ushqimor, e po ashtu edhe Tirana, te Pazari i Ri, ka pikën e saj të referimit, sa i përket shitjes së produkteve të freskëta ushqimore; përkufizohet edhe si tregu qendror dhe aty mund të gjesh edhe zonjat e lagjes që bëjnë pazar, po ashtu edhe ndonjë turist...

Korrik 21, 2017
21 Korrik
EVENTE
E premtja e shume pritur tek Folia Terrace

Nje mbremje e shume pritur per te ridegjuar tingujt e muzikes te kengetarin te mirenjohur Alban Skenderaj. Pas nje shkeputje vjen fuqishem  edhe per te promovuar kengen e tij me te re "Nuk je vetem" tek Folia Terrace me 21 korrik. Pronotoni per tu bere pjese.  

Korrik 21, 2017
19 Korrik
EVENTE
ANTARSIMET 2017-2018

  Inter Club Albania-Anëtarësimet 2017-2018 – “Njehere Interist, pergjithmone Interist”, ishin fjalet e Angelo Morattit, qe i mbeten pergjithmone ne mendje djalit te tij, Massimos. Aq shume, sa pati si qellim te dergoje Interin edhe ai si babi i tij, ne majen e botes, duke arritur te fitoje gjithcka cfare mund te fitohej. E si Massimo, djali i nje babai te dashuruar pas Interit, e qe dashuria per ngjyrat zikalter u trashigua nga babai tek femija, Interista...

Korrik 19, 2017
18 Korrik
EVENTE
Rendesia e komunikimit me e-mail në biznes

Thuhet se komunikimi në biznes është i veçantë, për shkak të globalizimit, diversitetit, vlerave të informacionit dhe depërtimit të teknologjisë në treg. Globalizimi dhe diversiteti i fuqisë punëtore, përfshin: produktet dhe tregjet, partneritetet e biznesit, punonjësit dhe menaxherët e ndërmarrjeve. Një faktor tjetër me rëndësi në fushën e komunikimit është...

Korrik 18, 2017